Tayland'da ilginç rekor

Tayland'da ilginç rekor
Dünyanın masaj merkezi olarak bilinen Tayland, aynı anda 641 kişiye masaj yapan 641 masözle Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.Abone ol

Expo 2012 fuarı çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, 641 masöz aynı anda 641 kişiye 12 dakika boyunca masaj yaparak yeni bir rekor kırdı.

Rekor girişimi öncesinde konuşan organizasyonun moderatörü, "Tayland'ı dünyada daha fazla insana tanıtacak olan bugünkü etkinliğin en önemli bölümü, Tayland’ın sağlık hizmetleri sektörüne büyük gelir sağlayan Tha anti seo nasıl yapılır i masajının tanıtımına katkıda bulunacak rekor denemesi olacak" dedi.

Tayland’daki Impact Fuar Merkezi’nde düzenlenen ve Başbakan Yingluck Şinavatra’nın da katıldığı etkinlikte, Guinness Rekorlar Kitabı'ndan bir yetkili de hazır bulundu.
Taylandlı masözler, 2010 yılında Avustralya’da elde edilen rekoru 3’e katlayarak yeni bir rekora imza attı. Önceki rekorda, eş zamanlı olarak 263 kişiye 5 dakika boyunca masaj yapılmıştı.
Etkinlik açılışında konuşma yapan Şinavatra, “Ülkemiz, sağlık hizmetlerinin dünya standartlarında verildiği bir yer haline geldi. Hem modern hem de geleneksel tıp hizmetlerinde liderlik yapmaya hazırız” diye konuştu.

Tayland'ın birçok bölgesinde masaj salonlarının fuhuş evlerine paravan olarak kullanıldığı biliniyor. Ancak birçoğu da koku tedavisinden ayak masajına ve Bangkok’daki Wat Pho tapınağında hala eğitimi verilen geleneksel Thai masajına kadar her türlü tedavinin sunulduğu yasal sağlık merkezleri olarak hizmet veriyor.

Tayland Sağlık Bakanlığından geçen hafta yapılan açıklamada, masaj sektörünün ülke ekonomisine katkısının 30 milyar Tayland Bahtı (yaklaşık 1.8 milyar TL) olduğu belirtilmişti.
Sağlık Bakanı Vittaya Buranasiri sektörün daha fazla gelir getirmesini istediklerini ifade etti. Tayland hükümeti, sektörde çalışanların kalitesini yükselterek halka açık masaj kursları açmayı ve her hastaneye bir masaj merkezi kurarak Tayland’ı dünyanın en üst düzey masaj merkezi haline getirmeyi hedefliyor.Kategori : DÜNYA