Utanç davasının sanıkları böyle karşılandı

  • Ana Sayfa
  • Utanç davasının sanıkları böyle karşılandı
Utanç davasının sanıkları böyle karşılandı
Türkiye'yi sarsan ikinci N.Ç davasının tutukluları dün alkışlar eşliğinde tahliye edildiAbone ol

Utanç davasından çıkan karar Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Sanıkların aileleri o kararı alkışlarla, sevinç çığlıklarıyla karşıladı ama...

Sakarya'da, geçen haziran ayında aralarında 2 emniyet müdürü ve 18 yaşından küçük öğrencilerin de olduğu 35 kişinin cinsel istismarına uğradığı iddia edilen 14 yaşındaki Ö.Ç.'nin davasının ilk duruşmasında tahliye kararı verilen 19 sanık öğrencinin aileleri 15.5 saat sonra verilen tahli oklahoma seo ye kararını çığlıklar atarak ve avukatlara sarılarak kutladı. Aileler geceyarısı da Sakarya Cezaevine giderek çocuklarını alkışlarla karşıladı.

TUTUKLU YAKINLARI SEVİNÇ SIĞLIKLARI ATTI

Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen ve yaklaşık 15.5 saat süren dava saat saat 00.15 sıralarında sona erdi. Mahkeme heyeti, emniyet müdürü N.Ş.'nin firari olduğu davada, tutuklu yargılanan 19 sanığın tahliyesine karar verdi. Mahkeme, tahliye kararına sanıkların 18 yaşından küçük olduğunu, cezaevinde tutuklu kaldıkları süreyi ve kanıtların toplanmasını gerekçe gösterdi. Tahliye kararını öğrenen tutuklu yakınları anne babalar ve çocukların yakınları adliye önünde tahliye kararını kendilerine getiren avukatlarına sarıldı.
Sevinç çığlıklarının atıldığı Sakarya Adliyesi önünde 19 tahliye kararı sonrası aileler tahliye olan çocuklarını cezaevinden almak için Ferizli İlçesi'ndeki cezaevine gitti.

Yaklaşık 50 araçla saat 00.30 sıralarında yola çıkan aileler çocuklarının bulunduğu cezaevi ring aracının cezaevine girişi sırasında alkışladı.

4 SAAT BEKLEDİLER

Cezaevi ring araçına doğru el sallayıp çocuklarına seslenen ailelerin bekleyişleri yaklaşık 4 saat sürdü. Saat 04.50'de tutuklu yargılanan 19 sanık çocuğun cezaevinde kaldıkları A7 Koğuşundan tahliye işlemlerinin ardından cezaevinden çıkmalarında sevince dönüştü. Çocuklarının cezaevi kapısına geldiğini gören aileler coşkuyla ıslık çalıp, alkışlarla onları çocuklarını karşıladı. Dönüş yolunda da uzun bir konvoy oluşturan aileler, kornalar basarak tahliye kararının sevincini yaşadı.



Kategori : GÜNCEL