Çelik'ten Çiçek'e rozet hatırlatması!

  • Ana Sayfa
  • Çelik'ten Çiçek'e rozet hatırlatması!
Çelik'ten Çiçek'e rozet hatırlatması!
Çelik, Çiçek'in tartışmalara neden olan açıklamalarıyla ilgili olarak ilginç bir hatırlatma yaptı. Abone olİNTERNETHABER- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in açıkladığı "Milli Mutabakat Metni"nde usul hatası yapıldığını iddia etti. Arınç'ın açıklamalarında yer alan "muhtıra" kelimesinin ise abartıldığını ima eden Çelik, Çiçek'in siyasi geleceği konusunda da oldukça ilginç bir açıklama yaptı.

Hükümetin PKK'lı gençleri öldürmek gibi bir amacını couchsurfing reklam n bulunmadığını, asıl meselenin silahlı eylemler olduğunu söyleyen Çelik, PKK'nın silah bırakması halinde askeri operasyonlarında duracağını anlattı. Demirtaş'ın kullandığı dilin kışkırtıcı olduğunu, şiddete başvurmadan Öcalan'ın tüm fikirlerinin Meclis'te dile getirilebileceğini ifade eden Çelik, Oslo görüşmelerinde de benzer temennilerin yer aldığını iddia etti.

Türkiye'nin Nabzı'nda canlı yayın konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in açıkladığı "Terörle Mücadele Mutabakat" metniyle ilgili tartışmalara değinen Çelik, tartışmalara neden olan "muhtıra" kelimesine Bülent Arınç'ın bizzat açıklık getirdiğini ifade ederek metinle ilgili AK Parti'nin fikrinin alınmadığını söyledi. Çelik, metnin "milli mutabakat metni" olarak kabul edilmesi için; tüm siyasi partilerin ve bu işin endişesini taşıyan herkesin onayıyla kaleme alınmış olması gerektiğini söyledi.

ÇİÇEK'E ROZETİNİ HATIRLATTI

Bugün bağımsız da olsa Cemil Çiçek'in AK Parti milletvekili olduğunu ve görevi bittikten sonra yeniden partiye döneceğini anlatan Çelik, başkanın partide "abi sıfatıyla" anıldığını hatırlattı. Hazırlanan metindeki 11 maddenin, ne bir eylem ne de bir çözüm planı olduğunu söyleyen Çelik, Arınç'ın açıklamalarının ise sadece şöyle olsa daha iyi olurdu anlamı taşıdığını iddia etti. Çelik, Milli Mutabakat Metni'n de usul hatası yapıldığını iddia ederek şöyle konuştu:


Kategori : POLİTİKA