Google bunu da es geçti

Google bunu da es geçti
Hazırladığı doodle'lar ile göz dolduran Google 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı es geçtiAbone ol

Hazırladığı doodle'lar ile dünyaca ünlü sanatçı veya bilim adamlarının doğum günleri veya ölüm günlerini kullanıcılarına hatırlatan Google internet arama motoru, Ramazan Bayram search engine optimization ı'nın ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı için de doodle yapmaması dikkat çekti.

Dünya genelinde özel gün ve bayramlar hatta tanınmış kişiler için özel logolar hazırlayan google’ın iki önemli gün için doodle yapmaması ise tepkilere neden oldu. 2012 Londra Olimpiyatları için her gün ayrı ayrı doodle logosu yapan google, özel günler ve kişiler için de aynı şekilde logolar yaparak çeşitli günlerde kullanıcılara sürpriz yaparken, Türkiye’de yaklaşık 30 milyon kullanıcısı olan google’nin özel logo yapmaması sosyal paylaşım sitelerinde günün konusu oldu.

Ramazan Bayramı'na Sosyal medya ve birçok platformda kısa sürede tartışma konusu olan google'ın doodle logosu yapmaması, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da yapılmamasının ardından yaşanan tartışmalar büyüyeceği gibi unutulmayacak gibi görünüyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ