Bu konuda asla geri adım atmayacağız

  • Ana Sayfa
  • Bu konuda asla geri adım atmayacağız
Bu konuda asla geri adım atmayacağız
BM Güvenlik Konseyi'nin yapısını açık bir diktatörlük olarak niteleyen İran lideri, ABD ve yandaşlarını var olan bu yanlış yapıyı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmakla suçladıAbone ol

16'ıncı Bağlantısızlar Hareketi Liderler Zirvesi'ne İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in sözleri damga vurdu.

16'ıncı Bağlantısızlar Hareketi Liderler Zirvesi İran'ın başkenti Tahra seo hack n'da başladı. BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un da katıldığı zirvenin açılış konuşmasını yapan İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, BM'nin yapısını eleştirerek kurumun adaletsiz ve gayri demokratik olduğunu söyledi.

ABD'Yİ SUÇLADI


Ayetullah Hamaney, batı ülkelerini terörizmle mücadele, demokrasi ve insan hakları adı altında savunmasız insanları öldürmek ve diğer ülkelere askeri müdahale etmekle suçladı.

'ASLA GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ'

İran'ın nükleer programında da değinen Hamaney, İran'ın nükleer silah yapma amacında olmadığını söyledi. Barışçıl nükleer enerjinin milletinin bir hakkı olduğunu ifade İran lideri, "asla" bu konuda geri adım atmayacaklarını bildirdi.

SURİYE MESELESİNE HİÇ DEĞİNMEDİ

Ayetullah Hamaney'in konuşmasında Suriye meselesine hiç değinmemesi dikkat çekti.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de konuştuğu zirvenin dönem başkanlığı Mısır'dan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'a verildi.
Gözlemci sıfatıyla zirveye katılan Türkiye'yi toplantıda Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Tahran Büyükelçi Ümit Yardım temsil etti.Kategori : DÜNYA