Akan kandan Türkiye doğrudan sorumlu!

  • Ana Sayfa
  • Akan kandan Türkiye doğrudan sorumlu!
Akan kandan Türkiye doğrudan sorumlu!
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın, çoğunluk hissesi kuzeni Rami Mahluf’a ait olan “özel” Dünya televizyonuna verdiği bir demeç dün yayınlandı.Abone ol

“Bölgesel ve küresel bir savaş yürütüyoruz. Kazanmak için zamana ihtiyacımız var” diyen Esad, ülkesindeki durum konusunda Türkiye’yi suçlamaya face lift turkey prices devam etti. Esad, “Suriye’de akan kanda Türkiye’nin doğrudan sorumluluğu var” dedi.

Muhaliflerin safına geçenleri engellemeyeceklerini de söyleyen Esad, böylece devletin, yurdunu sevmeyenlerden temizleneceğini de iddia etti. Esad, Türkiye’nin bugün Birleşmiş Milletler nezdinde seslendireceği, Suriye içinde mülteciler için “güvenlikli bölge” oluşturulmasını öngören teklifini “Bu konu pratik değil. Suriye’ye karşı hasmane bir rol oynayan ülkeler için bile bu böyle” diye yorumladı. Muhabirin, bir süredir halk içine çıkmaması nedeniyle “Neredesiniz” sorusuna gülerek yanıt veren Esad, “Buradayım, sizinle stüdyoda oturuyorum” ifadesini kullanırken rahat göründü. Esad, Türkiye ile hızla kötüleşen ilişkilere değinirken ise “Bazı Türk yetkililerin cehaleti yüzünden geriye mi gideceğiz? Türk halkı kriz süresince bizim yanımızda” dedi.

ABD: ÖNCELİĞİMİZ TÜRKİYE'YE DESTEK VERMEKKategori : DÜNYA