Hacı adaylarına uygulamalı tavaf eğitimi

  • Ana Sayfa
  • Hacı adaylarına uygulamalı tavaf eğitimi
Hacı adaylarına uygulamalı tavaf eğitimi
Yalova'dan bu yıl hacca gidecek olan adaylar, Yalova İl Müftülüğü tarafından eğitime alındı.Abone ol

Yalova İl Müftülüğü, hac için kutsal topraklara gidecek toplam 187 hacı adayına Fatih Camii'nde uygulamalı eğitim verdi. Hacı adayları caminin ortasında oluşturulan Kabe maketini aslını aratmayacak şekilde ta north california seo vaf etti.

Merkezdeki Fatih Camii'nde gerçekleştirilen eğitime İl Müftüsü Hıdır Bayrak da eşlik etti. Eğitime katılan adaylara kutsal topraklarda yapılacak olan hac ibadetini tüm detaylarıyla anlatan Müftü Bayrak, bir müftülük personelinin üzerinde ise ihrama nasıl girileceğini uygulamalı olarak anlattı. Eğitimin en ilginç bölümü de caminin ortasında oluşturulan Kabe maketinin tavafı oldu. Önce Kabe'yi elleriyle selamlayan hacı adayları ardından Kabe maketini dualar eşliğinde tavaf etti. Eğitimler 28- 29- 30 Ağustos ile 4- 5 ve 6 Eylül tarihleri arasında tekrarlanacak.

Müftü Bayrak yaptığı açıklamada, Kutsal topraklara giderek hac ibadetini yapacak olan hacı adaylarımızın bu ibadeti en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için eğitimlerimize başladık. İlimizden 187 vatandaşımız hacca gidecek. Eğer ek kontenjan çıkarsa bu sayı artacak. Hacı adaylarımızın kesinleşmesi neticesinde yeniden eğitim yapacağız dedi.Kategori : GÜNCEL